Zvěřinový guláš po burgundsku

   Guláš. Co k tomu dodat. Ten zvěřinový děláme doma poměrně často, tohle je taková burgundská varianta. Jinak u nás na blogu najdete dvě další verze: kančí ragú s houbami a Honzův vymazlenej zvěřinovej guláš včetně videoreceptu. S chutí do toho!

   Na 4 porce budeme potřebovat: 

   600 g cibule
   600 g zvěřiny na guláš (např. jelen, kanec, srnčí, máme tradičně od Windsorů)
   100 g uzené slaniny
   2 stroužky česneku
   2 lžíce majoránky
   1 lžičku kmínu
   4 lžíce sádla
   10 kuliček celého pepře
   10 kuliček jalovce
   20 g sušených hub
   100 g žampiónů
   2 bobkové listy
   50 g másla
   3 l vody
   1 lžíci pálivé papriky
   1 lžíci sladké papriky
   1 lžíci uzené papriky
   2 lžíce protlaku
   1 chilli papričku
   250 ml červeného vína
   sůl, pepř, olej
   pečený česnek Pečes od Titbitu

    Maso osolíme a opepříme, pokapeme olejem a pečeme v troubě na 180 stupňů zhruba 30 minut.

   Slaninu nakrájíme na hranolky a opečeme na trošce oleje. Vyndáme na kuchyňský papír okapat, schováme si ji tedy na konec.

   Cibuli nakrájíme natenko a na přidaném sádle restujeme, dokud nespadne na polovinu. Často mícháme a přidáme celé koření kromě papriky. Když už se nám zdá celkem tmavá, přidáme máslo a ještě zarestujeme. Přidáme protlak a opět promícháme. Přisypeme všechny papriky a rozmícháme. Přidáme sušené houby, víno a necháme vyvařit alkohol, potom příjde voda a vše osolíme.

   Vaříme půl hodiny, dokud není vše měkké.

   Omáčku propasírujeme do jiného hrnce, kam vložíme i maso a zbytek omáčky, kterou nejsme schopni dostat přes cedník, můžeme rozmixovat s trochou vody dohladka. Dusíme, dokud maso není měkké a potom zahustíme rozmixovanou směsí, nemusíme vracet všechnu (bylo by to možná moc).

   Přidáme slaninu a opečené žampiony a přidáme nastrouhaný česnek a majoránku. Pořádně provaříme a pokud je třeba dochutíme. Servírujeme s chlebem, pečeným česnekem (pokud máme) a kyselou cibulí. Dobrou chuť!!