Marinovaný siven s rajčatovým salátem

   Zavináč nesmí v žádný správný hospodě chybět, na tom se snad shodneme. Neznám ale moc lidí, co by si je připravovali doma, teda snad kromě našich, protože táta ryby nakyselo miluje a celé léto chytá na chalupě karase, aby měl pak v zimě co jíst. My jsme si pro vás ve spolupráci s Bzeneckou octárnou připravili super recept, který zvládnete levou zadní.

   Na 2 porce budeme potřebovat:

   4 filety sivena
   50 ml bzeneckého bílého vinného octa
   100 ml vody
   1 lžičku soli
   2 lžičky cukru
   estragon, šalvěj
   6 rajčat tomino
   1 malou červenou cibuli
   1 plátek chleba na krutony
   1 lžíci másla
   olivový olej
   sůl, pepř

   Nejdříve si vykostíme filety, lehce posolíme a poprášíme cukrem. Necháme 2 hodiny marinovat a potom opláchneme. Stočíme dokulata jako zavináče a propíchneme párátkem.

   Ocet, vodu, cukr a sůl přivedeme k varu a necháme zchladit na cca 70 stupňů. Přidáme bylinky i rybu a vložíme do nádoby tak, aby mezi sebou neměly jednotlivé kousky moc volného místa. Přelijeme nálevem a necháme ještě na páře v hrnci dalších 5 minut dojít. Jde o to, aby se ryba kompletně prohřála. Uzavřeme víčkem a necháme marinovat. Minimálně 2 dny, my jsme je ale jedli až po 2 týdnech a byly luxusní. 

   Rajčata nakrájíme na menší kousky. Chleba nakrájíme na kostičky a opečeme na másle. Osolíme. Naklademe na talíř společně s rybou, zakápneme olivovým olejem a ozdobíme estragonem. Nezapomeneme na krutony a můžeme podávat. Na ozdobu můžeme použít i kousky salátu anebo třeba chléb. Dobrou chuť!