Střapáči

25

Vánoce jsou za rohem a my ani letos tomu pečení moc nedáváme (u nás to totiž skvěle zvládá moje mamka a babička, každý rok máme minimálně 10 druhů). A tak jsme si říkali, že se s vám podělíme aspoň o jeden recept na cukroví, co moje mamka peče každý rok.

Na 1 dávku budeme potřebovat:

200 g hladké mouky
80 g moučkového cukru
1 malé vejce
200 g změklého másla
200 g mletého kokosu
3 lžíce kakaa

Náplň:

120 g změklého másla
80 g moučkového cukru
1 celé vejce

Vypracujeme tuhé těsto a necháme ho alespoň 1 hodinu odpočinout v lednici, ideálně do druhého dne. Potom těsto vyválíme na placku silnou cca 3 mm a vykrajujeme malá kolečka. Pečeme je na pečícím papíru při 180 stupních cca 10-15 minut.

Náplň udělám jednoduše: máslo, cukr a vejce zpěníme v misce, přidáme 80 g mletých vlašských ořechů, 1 lžíci kakaa a rum dle chuti.

Náplň vlijeme do zdobícího sáčku a vychladlá upečená kolečka slepujeme po dvou. Z jedné strany je namáčíme v rozpuštěné čokoládě a hustě posypeme strouhaným kokosem.

Ten krásný podstavec jsme ulovili na Lounge by Zalando. Ne, nemají tam jenom oblečení (i když pro to tam chodím nejčastěji a vy asi taky), ale i akce na vybavení do kuchyně. Objevují se tam i značky jako Kitchen Aid nebo Le Creuset, takže jestli toužíte po nějaké pěkné míse, určitě sledujte. Každopádně jestli milujete předvánoční útulno a atmosféru, určitě si vyberete něco z vánoční kolekce nádobí Villeroy Boch. Mrkněte na Pinterest, kde najdete spoustu inspirace. Moc děkujeme za voucher (kromě podstavce jsme si pořídili ještě nové světlo do kuchyně a já jsem konečně spokojená!).

Like
Close
Close