Kaviár z jesetera sibiřského a domácí bliny

   Pravý kaviár není zrovna ingredience, co si doma dáte každý den. Tenhle recept vznikl po exkurzi u pana Klečky, který kousek od Vídně pěstuje jesetery, ukázal nám, jak se kaviár zpracovává a byl tak hodný, že nám poskytl i nějaký ten vzorek. Zatímco jednu plechovku plánujeme sníst jen tak (protože ke kaviáru žádnou přílohu nepotřebujete), k té druhé jsem připravil domácí bliny. A výsledek byl více než uspokojivý! 

   Na 2 porce budeme potřebovat:

   120 g hladké mouky (měla by být pohanková)
   120 g pohankové mouky
   260 g mléka
   10 g čerstvých kvasnic
   200 g másla
   4 žloutky
   3 bílky
   5 g mořské soli
   5 g cukru

   Na dokončení:

   10 g kopru
   2 celá vejce
   1 banánovou šalotku
   100 g crème fraîche  (nebo Gervais)
   30 g kaviáru malosol „Klečka“

   V ohřátém mléce rozpustíme máslo tak, aby bylo pouze vlažné. Přidáme kvasnice a rozmícháme. Kvasnicím pak necháme trochu času, aby se zaktivovaly. Vložíme žloutky, znovu rozmícháme a přidáme zbytek suchých ingrediencí. 

   Jestliže si chcete těsto pouze předpřipravit, udělejte to až do této fáze. Vydrží vám pak cca týden.

   Bílky vyšleháme do tuha a pomalu je zamícháme do těsta. Je lepší to dělat postupně. Potom už můžeme pomalu smažit na středně horké pánvi do zlatova. Bliny jednou otočíme a po usmažení osušíme na utěrce.

   Nakonec uvaříme 2 vejce na tvrdo. Já to dělám tak, že uvařím v hrnci vodu, vložím do ní vajíčka, přikryju pokličkou a hrnec odstavím ze sporáku. Na měkko budou za 6 minut, na tvrdo přibližně za 8.

   Po uvaření vejce oloupeme a rozdělíme na žloutek a bílek: obojí nastrouháme na jemno. Šalotku nakrájíme na jemno, kopr posekáme, otevřeme plechovku s kaviárem a pak už je jen na vás, jak budete tuhle parádu konzumovat. Dobrou chuť!