Dělnické carpaccio

   Když jsme byli oslovení, abychom vytvořili recept z gothaje, chvíli jsme se tomu jenom smáli. Pak jsme si ale řekli, že je to parádní výzva: z hotových produktů jako jsou uzeniny se prostě vaří dost špatně a vymyslet něco jiného než chleba se salámem je docela oříšek. Napadlo mě, že bychom si z toho mohli udělat trošku srandu a vyrobit luxusní carpaccio. Jen místo svíčkové tu máme tentokrát gothaj. Ha!

   Na 2 porce budeme potřebovat:

   200 g gothaje Originál od značky Schneider
   1 jarní cibulku
   1 červenou cibuli
   20 g pažitky
   1 šalotku
   1 cibuli
   30 ml bzeneckého octa
   100 ml vody
   20 g cukru
   5 g soli
   1 g lecitinu

   Dvě třetiny salámu nakrájíme natenko, potom ho rozdělíme na měsíčky, aby se lépe jedl. Zbytek nakrájíme na kostky velké zhruba 1 cm, které opečeme na pánvi dozlatova.

   Červenou cibuli rozkrojíme na čtvrtky a dáme do plastové nádoby. Přidáme trošku cukru, sůl, olivový olej a ocet. Zabalíme fólií a dáme do mikrovlnky asi na 1 minutu. Necháme chvilku odpočívat a pak rozkrojíme na proužky. Takhle připravená cibule vydrží klidně 2 týdny v lednici.

   Jarní cibulku, cibuli a pažitku nakrájíme natenko a vložíme do ledové vody.  Necháme chvilku a potom osušíme na papíru. Šalotku rozdělíme na dílky a zastříkneme vinným octem. Necháme odpočívat. Potom rozkrájíme na menší kousky.

   Pěnu vytvoříme jednoduše: smícháme ocet, lecitin, sůl, cukr a vodu a mixujeme ručním mixérem do pěny.

   Vše vložíme na talíř a rychle sníme. Dobrou chuť! Kde je pivo?

   Recept jsme vytvořili pro značku Schneider a web Jak na velké věci