Atelier poprvé: pečená kachní prsa na jalovci, salát z červeného zelí a grepu, mandle

   S hostováním v naší kuchyni se poslední dobou roztrhl pytel a my z toho máme radost! Tentokrát jsme si pozvali kluky z Atelieru, kteří už brzy v Brně otevřou nový podnik, kde se dočkáte nejen bezva jídla ale i parádních drinků.

   Kuba si připravil hned dva recepty, takže vás čeká i pokračování. A místo vinného párování nám Milan něco dobrého namíchal – což my umíme ocenit. No, bylo veselo, tak zase někdy příště!

   Na 4 porce budeme potřebovat:

   2 kachní prsa
   20 g másla
   5 ks jalovce
   tymián
   stroužek česneku
   sůl
   pepř

   300 g  červeného zelí
   1 grep
   1 lžičku javorového sirupu
   2 lžíce olivového oleje
   1 lžíci balsamica
   trochu pražených mandlí

   Červené zelí nakrájíme pomocí mandolíny na tenké proužky. Z grepu vykrájíme segmenty a ze šťávy, olivového oleje, balsamica a javorového sirupu vymícháme dresink. Vše smícháme dohromady a posypeme opraženými mandlemi.

   Kůži nařežeme podélně a opečeme prso dorůžova na pánvi. Přidáme lžíci másla, sůl, česnek, tymián a jalovec, lehce přeléváme, poté maso vyndáme a necháme odpočinout. Krájíme na tenké plátky a na talíři přelejeme horkým máslem.

   CALVADOS SOUR

   40 ml Busnel VSOP
   15 ml Grand Marnier
   15 ml grepového freshe
   15 ml citrónu
   10 ml medu

   Suroviny nadávkujeme do shakeru a řádně protřepeme. Přelijeme přes sítko do vychlazené sklenice. Calvados funguje v kombinaci s odlehčeným salátkem perfektně: svou aromatikou jej hezky doplňuje.