Recenze: mixér Tefal UltraBlend+

104

Nedávno jsme dostali nabídku otestovat stolní mixér UltraBlend značky Tefal. Stolní mixér vám v domácnosti hodně pomůže hlavně pokud frčíte na polévkách (stejně jako my), kaších a pyré i smoothies. Hodit se vám bude i při přípravě pokrmů pro malé děti. My jsme vyzkoušeli několik receptů a musím uznat, že tenhle typ funguje velmi dobře.

Tefal Ultrablend má celkem šest programů pro nejrůznější druhy příprav (smoothie, drcení ledu, hot soup – ohřev třením rychle rotujících čepelí až na cca 75 °C, sorbet, ořechy a automatické čištění). Pravdou je, že jsme aktivně používali pouze tři. Ovládání je celkem jednoduché, ale vše se reguluje pomocí tlačítek: z praxe jsem zvyklý spíše na otočný knoflík, který je podle mě trošku praktičtější.

Co se týče designu, není si na co stěžovat: je to krásný moderní mixér. Příjemné modré podsvícení displeje a kombinace černé a stříbrné. Nádoba je samozřejmě průhledná, takže vidíte, co se děje uvnitř a ani hlučnost není tak hrozná, jak bývá u mixérů zvykem.

Kladem je, že víčko nádoby je ze skvělého pružného materiálu, a navíc má dvě zarážky, které upevňují velmi pevně víčko k nádobě. Tak se nemusíte bát, že vám horká polévka vyteče nebo vyletí ven. Otvorem můžete regulovat hustotu pokrmu. K mixéru je taky super pěchovací kolík. Tím můžete celkem dobře regulovat množství obsahu nahoře a dostat ho tak i dolů. Často totiž se vám mixuje třeba pyré jenom dole a nahoře se vůbec netočí. Nádoba má i praktickou odměrku a nálevku, ze které můžete rovnou nalévat do talíře či hrnce, aniž by vám něco stékalo dolů. Rukojeť je odizolovaná, a tudíž se nespálíte.

Celkem nepraktické je čištění, do myčky se sice jen tak tak vejde, ale pak máte na druhé straně nádoby hromadu vody. Nádoba mixéru je opravdu vysoká, takže jestli máte malou myčku, může se stát, že se vám dovnitř nevejde.

Opravdu oceňuji, že se programy se rozjíždějí pomalu, tak aby nedošlo k něčemu nečekanému: horká polévka totiž dokáže celkem bez problémů vyletět až na strop. Každopádně bych se nebál UltraBlend použít i v profi kuchyni, a to třeba na mixování krémů, smoothie, pyré, polévek nebo zmrzlinových koktejlů. Zvládl by obstojně i práci za barem. Po tříměsíčním používání můžu jen doporučit a věřím, že bude mít i velkou výdrž.

Více informací o mixéru Tefal UltraBlend najdete zde.

Like
Close
Close